Orhangazi Devlet Hastanesi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...Loading...

Orhangazi Devlet Hastanesi Randevu Alma

Hastaneden Online Randevu ve Telefonla Randevu seçeneklerinden randevu alabilirsiniz.

Telefonla Randevu: 182 telefon numarasını arayarak, karşınızdaki canlı operatöre TC Kimlik numaranızı, randevu istediğiniz hastane, doktor, tarih ve saati söyleyerek randevu alabilirsiniz.

Online Randevu: Üst bölümden 'Hastane için Online Randevu Al' bağlantısına tıklayarak, Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu Sistemine yönlendirileceksiniz, buradan sisteme giriş yaparak, İl, İlçe, Hastane, Doktor seçerek online randevu alabilirsiniz.

Harita

Orhangazi Devlet Hastanesi Nerede, Nasıl Gidilir? Haritası, Orhangazi Devlet Hastanesi'nin haritasını incelemektesiniz. Harita üzerindeki - ve + tuşları sayesinde görüntüyü yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz.

Hastane Hakkında Açıklamalar

Bursa Orhangazi Devlet Hastanesi, adres, telefon numarası, harita, iletişim, ulaşım bilgileri, tahlil sonuçları, online randevu, telefonla randevu, internetten randevu alma ve hastane hakkında yorumlar

Orhangazi, Marmara Denizi’nin güneyinde Bursa – Yalova karayolu üzerinde, İznik Gölü’nün batı kıyısında yer alan 55 bin nüfusa sahip şirin bir ilçe. Orhangazi, Samanlı ve Katırlı Dağlarının çevrelediği dünyanın en güzel göllerinden birisi olan İznik Gölü’nün kıyısında çok verimli bir ova üzerine kurulmuştur.

Orhangazi, 1893 yılında ilçe olmuştur. Bu tarihten sonra kentte hızlı bir gelişme yaşanmış ve 1913 yılında Orhangazi adını alarak bu günlere gelinmiştir.
Tarım, hayvancılık, zeytin, dünyaca ünlü Gedelek turşuşu, meyvacılık ve ormancılık halkın geçim kaynağını oluşturmaktadır.

Kurulduğunda, uzun süre ufak bir yerleşim yeri olarak varlığını sürdüren Orhangazi, özellikle Bursa Yalova yolunun öneminin artması nedeniyle son yıllarda hızlı bir gelişme göstermiştir. Kıyısında bulunan ovanın verimliliği sayesinde de, kasaba köylükten çıkıp bir kent olmuştur. Elsan, Döktaş, Ormo ve Asilçelik gibi ülkemizin büyük işletmelerinin kasabamızda kurulması ile özellikle Doğu illerimizden büyük göç alan Orhangazi önemli sorunlarla karşı karşıya kalmıştır.

Orhangazi bir göçmen kentidir. Önce 1880′ li yıllarda Rumeli ve Kafkasya’ dan gelen göçmenleri ağırladı Orhangazi. Fındıklı, Hamzalı, Bayırköy, Mahmudiye köyleri bu dönemde kuruldu. Kurtuluş Savaşı sonrasında bölgeyi terk etmek zorunda kalan Yeniköy, Ortaköy, Keramet, Yenisölöz, Yenigürle, Karsak köylerindeki Ermenilerin yerine Yunanistan göçmenleri yerleştirilmiştir. Daha sonra 1951 yılında Bulgaristan ile yapılan anlaşma gereği Orhangazi’ nin en geniş mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesi, Bulgaristan ve Makedonya göçmenleri tarafından kurulmuştur.


Orhangazi Devlet Hastanesi; Orhangazi Devlet Hastanesi (Bursa-Orhangazi) Orhangazi / Bursa hizmet vermektedir. 0224 573 12 70 numaralı telefon numarasından arayabilirsiniz. Adres bilgilerini detaylı olarak harita üzerinde görmek için Harita bölümüne göz atın, harita üzerindeki - ve + yı kullanarak haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca yorumları okuyabilir, dilerseniz sizde görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.